[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

Sešli jsme se v Kladně

Již po třinácté od založení asociace se sešel její nejvyšší orgán - členské fórum. Tentokrát se stalo dějištěm jeho konání středočeské město Kladno. Organizační zajištění místa konání a kulturní program mělo na starosti infocentrum regionu Kladno. Za tuto část setkání zodpovídal Jaroslav Zelenka, zastupující středočeská informační centra.
Po nezbytných procedurálních záležitostech bylo na programu průběžné hodnocení činnosti. Asociace považuje za velmi důležité, aby jednotlivá informační centra mezi sebou pravidelně spolupracovala. Příkladem takovéto spolupráce jsou Městské informační centrum Uherské Hradiště (Renata Polišenská), Informační středisko Ústí nad Labem (Jiří Kučírek), Městské informační centrum Liberec (Jana Lejdarová), Informační centrum Boží Dar (Iva Králová), Internetové centrum Pardubic (Luděk Šorm), Turistické informační a mapové centrum v Českých Buděšjovicích (Marcel Goetz), Městské informační centrum Ostrava (Dagmar Kremzerová), Informační a cestovní centrum Náchod (Marie Talafantová), Turistické centrum Prácheň Horažďovice (Simona Sládková).
Také udělované certifikáty v několika kategoriích musí být zárukou kvality činnosti turistických informačních center. Letos poprvé jsme se setkali s tím, že si členové skutečně uvědomili "váhu" certifikátu a odpovědně zvažovali o přidělení které kategorie požádají.
Přítomní členové se dále seznámili s průběžnou zprávou o stavu členské základny, o hospodaření. Členské fórum pověřilo radu, aby zahájila jednání o vstupu asociace do Unie cestovního ruchu, odsouhlasilo naši účast na veletrhu agentury MADI v listopadu v Praze, schválilo návrh zástupce agentury cestovního ruchu Beskydy-Valašsko, aby se podzimní členské fórum konalo v září v některém z měst v této oblasti a další záležitosti.

Naděžda Jahodová

V souvislosti s přechodem do jiného zaměstnání rezignoval na svou funkci v radě Emil Fedoš z informačního centra Správy Pražského hradu (z jednání členského fóra byl omluven, dostavil se na večerní setkání) a Ivana Mahelová, která zastupovala jižní Moravu. Zástupce za hlavní město Praha bude řešen v pozdějším období, za Ivanu Mahelovou byl navržen a zvolen Jiří Kolbábek z informačního centra z Nového Města na Moravě. Miroslav Foltýn Ivaně poděkoval za její práci v asociaci a předal ji kytici za velkého potlesku přítomných členů.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Infocentrum regionu Kladno
Zveřejněno 27.05.2001 v 11:09 hodin
Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm