[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

ABECEDA turistického informačního centra

Asociace turistických informačních center ČR na svém členském fóru v Perníkové chaloupce dne 20.10.2005 představila novou publikaci.
Abeceda turistického informačního centra
Text, který je první metodickou pomůckou zvláště pro nově vznikající turistická infocentra, vznikal již od konce 90. let v autorském týmu Oldy Kuchaře a Luďka Šorma, který cennými připomínkami doplnil zvláště Petr Kratochvíl z České centrály cestovního ruchu - CzechTourism. V roce 2005 byl výrazně rozšířen a doplněn zvláště o rozpočet nákladů na bezplatné poskytování informací, o čež se zasloužili především Jan Matouš a Václav Novotný, s využitím podnětů a připomínek Simony Sládkové a Miroslava Foltýna.

(šm)

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 6 názorů)


15.03.2006 v 16:46Luděk Šorm

Fakta jsou přesná a nezkreslena.


Neměl bych námitky, kdyby Tebou uvedená "fakta" byla přesná a nezkreslená. Souhlasit můžu jen s posledním - nemá smysl to veřejně propírat.


03.03.2006 v 13:34Luděk Šorm

Ahoj, Honzo, já se ani v článku ani ve svém příspěvku nechlubím, pouze konstatuji fakta:

1) text Abecedy vznikal již od někdy od roku 1998, a to z iniciativy mojí a Oldy Kuchaře a za velké pomoci Ing. Petra Kratochvíla z České centrály cestovního ruchu - tehdy jsme to ovšem nenazývali "abecedou" ale "metodikou", tehdy jsme vymysleli členění činností na hlavní (bezplatné poskytování informací) a na doplňkové (vše ostatní), definovali poslání TIC, popsali základní podmínky činnosti TIC,...

2) Ty jsi se do činnosti Asociace zapojil až o mnoho let později, až když jsi se stal členem Rady (tuším že teprve roku 2002). Tvůj přínos jsem ale v textu poctivě zmínil: "V roce 2005 byl výrazně rozšířen a doplněn zvláště o rozpočet nákladů na bezplatné poskytování informací, o čež se zasloužili především Jan Matouš a Václav Novotný, s využitím podnětů a připomínek Simony Sládkové a Miroslava Foltýna."

3) K doplnění textových podkladů: rada odsouhlasila, abych do textu zapracoval připomínky členů, abych provedl konečnou redakci a obstaral vytištění.

Honzo, my dva se těžko někdy na čemkoliv shodneme. Je mi ale trapné se s Tebou dohadovat veřejně. Přeji Ti hodně úspěchů v Tvé úřednické kariéře. Ja se již nemíním zdržovat nesmysly ...


Tak nevím Luďku, máš to zapotřebí takhle se v článku chlubit? Každý kdo byl vloni na jaře a v létě členem rady A.T.I.C. ví, kdo tu brožuru sestavil dohromady.
Strávil jsem nad ní hodně volného času, aby to mělo hlavu a patu. Některé texty mohly být opravdu z dílny od Oldy Kuchaře a od Tebe - Luďka Šorma, to však s jistotou nevím, protože byly přebrány a upraveny z různých rozvojových studií a jmenovitě autorsky nepodepsány. Nejvíc mi se sestavováním obsahu brožury pomohl pan Novotný, bez jehož podkladů by se neobešla kapitola 3.2., paní Sládková z jejichž podkladů vznikala kapitola 4 a Mirek Foltýn s námětem sestavení rozpočtu v kapitole 7.

Škoda, že ses taky nepochlubil, že některé informace (např. ta o doménové kouli) se dostaly do brožury až po té, co byl hotový text radou ATIC odsouhlasen.
Nezpochybňuji tvoje dlouholeté zásluhy na propagaci informačních center a některých zásadních formulacích ohledně jejich činnosti. Tenhle komentář se však moc nezdařil...


16.02.2006 v 09:23Luděk Šorm

Děkuji Vám za názor. Abeceda je metodickou příručkou, obsahuje řadu informací o provozu TIC, které s Doménovou koulí nijak nesouvisí. Pokud se nějakého tématu týkají i informace na doméně, která je součástí našeho informačního systému, je tato doména zmíněna vedle domén konkurenčních.


10.02.2006 v 11:52Karel Jandák

Tak nevím, jestli uvedená "Abeceda..." má být metodickou příručkou a nebo propagačním materiálem na Doménovou kouli provozovanou autorem materiálu.

Myslím, že tato věta hovoří o všem:
"Jako komplexní databanka cestovního ruchu z celého území České republiky se profiluje informační, prezentační a rezervační systém Doménová koule® (www.domenova-koule), přičemž TIC může využít i řadu dalších informačních zdrojů, např.: "
... a dále jsou vesměs vyjmenovány domény spadající pod Doménovou kouli.

Dále bez komentáře...

PS Jsem zvědav, jak dlouho zde příspěvek zůstane, když se stane součástí Doménové koule..:-)


Zveřejněno 13.12.2005 v 22:28 hodin
Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm