[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

Zamyšlení nad účastí

Dubnová Kroměříž odstartovala nový trend setkání členů Asociace turistických informačních center. Těšili jsme se, že se na dalším setkání sejdeme v hojném počtu a prodiskutujeme řadu problémů. K našemu velkému zklamání se sešlo slovy šestnáct členů asociace. Klademe si otázku, zda byl tento nezájem hlavně proto, že: a) ústí nad Labem je pro většinu příliš z ruky? (proč však mohli přijet kolegové z Uherského Hradiště apod.); b) bylo příliš drahé ubytování?; c) konec listopadu je nevhodný termín?; d...
Rada A. T. I. C., která připravila pečlivě program na toto fórum, by ráda slyšela alespoň stručné názory našich členů, aby další setkání bylo připraveno tak, aby jste se ho zúčastnili ve větším počtu. Vaše odpovědi a podnětné návrhy netrpělivě očekáváme v sekretariátu asociace (zároveň tak projevíte zájem o práci v asociaci).
A o co jste přišli...
Po pracovní části v krásné zasedací síni ústeckého magistrátu, kde nás uvítal primátor města Hruška, byla připravena výborná večeře (v ceně ubytování), opravdu bohatá tombola a musím přiznat, že jsme si krásně zatancovali.
V pátek nám Jiří Kučírek, hlavní osoba našeho setkání - šéf ústeckého "íčka", připravil zajímavou procházku po centru Ústí nad Labem společně s vedoucím Klubu českých turistů, kde jsme se dověděli mnoho zajímavých věcí. Poté jsme jeli do skanzenu v Zubrnicích. Teprve tam jsme si uvědomili, kolik nádherných starých staveb a kostelů bylo úmyslně zlikvidování na severu Čech a kolik nepředstavitelného úsilí věnoval a věnuje ředitel skanzenu pan Ledvinka k záchraně hospodářských budov, kostela a školy v Zubrnicích. Museli jsme všichni tiše smeknout.
Dále jsme pokračovali do ústecké ZOO, kde nás čekala odborná průvodkyně. Dozvěděli jsme se a viděli více, než kdokoli z nás očekával.
A tak chci za nás všechny poděkovat kolegovi Kučírkovi za výborně připravené setkání a na vás ostatní, kteří jste nepřijeli, apelovat - udělejte si příště čas, není nad osobní setkání v příjemném prostředí, třeba u skleničky vína.

Marie Talafantová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.01.2000
Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm