[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

Vítejte v Chebu

Rádi bychom vás pozvali do jednoho z nejstarších měst na území Čech, které sahá do 9. století. Historické jádro je městskou památkovou rezervací. Právě nyní mají návštěvníci možnost prohlédnout si vzácné historické náměstí v celé jeho kráse. Právě byla dokončena rekonstrukce fasád celého náměstí. Opravené vzácné historické měšťanské domy jsou předmětem opravdového obdivu návštěvníků. Turisté mohou také navštívit nejstarší dochovalou chebskou stavbu - chebský hrad, který stojí na místě původního slovanského hradiště z devátého století a kamenného hradu postaveného v první třetině 12. století za vlády rodu Vohburgů.
Město má své muzeum, neopomenutelné zejména kvůli osobě Albrechta z Valdštejna, který zde byl zavražděn, divadlo se stálou scénou, státní galerii výtvarného umění a řadu soukromých galerií. Na své si přijdou i příznivci vodních sportů na přehradě Jesenice, kde je koupání obohaceno různými atrakcemi.
Chebské kulturní a turistické infocentrum poskytuje nejen informační služby, ale také zprostředkování ubytování, prodej průvodců, map, dálničních známek, předprodej vstupenek, zajišťování průvodcovských služeb, kulturního přehledu a celou řadu dalších služeb, zajišťuje propagaci města Chebu a podílí se na vytváření a zlepšování podmínek pro cestovní ruch.
I když hlavní turistická sezona skončila, přesto se v září ve městě uskutečnila celá řada významných kulturních a společenských akcí.

Marcela Mutinská

Infocentrum Cheb

Kontakty:
Kulturní a turistické infocentrum města Chebu
nám. krále Jiřího z Poděbrad 33, 350 02 Cheb
tel.: 0166/422705, fax: 0166/434385
e-mail: infocentrum.cheb@email.cz
cheb.infocentrum@post.cz
Webové stránky města Chebu na Internetu (včetně kulturního přehledu): www.mestocheb.cz
Kulturní přehled na Internetu: www.egeria.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Turistické infocentrum Cheb
Zveřejněno 15.10.1999
Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm